Cart

Zynga Poker Hakkında

Zynga Poker, Zynga tarafından sosyal paylaşım sitesi olan Facebook’un yanı sıra Android, iPhone, Windows Phone, Windows, MySpace, Tagged ve Google+ için bir uygulama olarak geliştirilen sosyal bir oyundur. Temmuz 2007’de Justin Waldron, Michael Luxton ve Eric Schiermeyer gibi firmaların kurucularından oluşan bir ekip tarafından kuruldu ve başlatıldı. Mart 2011 tarihli bir ESPN makalesine göre, 38 milyon oyuncu ile Zynga Poker dünyanın en büyük poker sitesidir. Dean Takahashi’nin 2014 tarihli bir makalesine göre, yaklaşık 350 milyon Zynga Poker oynuyor ve oyunda milyonlarca günlük oyuncu var.

Oyun, Facebook oyuncusunun sosyal oyun ortamında Texas Hold’em poker oynamaya izin veriyor. Kullanıcılar bir oyun lobisine girerler ve bir oyun için herhangi bir masada oynayabilir veya arkadaşlarına katılabilirler. Oyuncular rahat tablolardan, turnuva oyunlarından ya da VIP masalarından seçim yaparlar. Lider bir tablo, oyunculara chip sıralamasında diğer oyuncularla nasıl karşılaştırdıklarını ve oyuncuların hediye gönderip almasını sağlar.

Oyun, Ağustos 2010’dan itibaren Çin’de Mandarin Çin’de ve Zynga Texas Poker adıyla Hong Kong ve Tayvan’da Facebook’ta mevcuttur. Oyun ayrıca İngilizce, Endonezyaca, İspanyolca, Portekizce, Türkçe ve Fransızca olarak da mevcuttur. Oyunun mobil versiyonu 18 dilde mevcuttur.

Zynga Poker, Mart 2011’de Las Vegas, Nevada’daki Palms Casino’da canlı bir poker turnuvası olan PokerCon’a ev sahipliği yaptı.

Temmuz 2014’te oyun önemli bir güncelleme aldı. VentureBeat’ten Jeff Grubb’a göre, değişim, Zynga’nın poker oynamak için “istenmeyen birçok özellik attığına” inanan kullanıcılar tarafından beğenilmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...